Reumatoidalne zapalenie stawów a Super Indukcyjna Stymulacja

Reumatoidalne zapalenie stawów to nie tylko obrzęk stawów, bolesność i sztywność, ale również szereg innych symptomów, które obniżają jakość życia pacjentów. Nic dziwnego, że wiele osób poszukuje rozwiązań na złagodzenie objawów. Z pomocą przychodzi im Super Indukcyjna Stymulacja, zabieg, którego celem jest minimalizacja bólu z wykorzystaniem pola elektromagnetycznego. Na czym dokładnie polega Super Indukcyjna Stymulacja? Jakie są do niej wskazania?

Czym jest reumatoidalne zapalenie stawów?

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) to przewlekła choroba układowa tkanki łącznej o podłożu immunologicznym. Jej głównym objawem jest nieswoiste zapalenie symetrycznych stawów, jednak w przebiegu choroby mogą pojawić się dolegliwości pozastawowe i powikłania ogólnoustrojowe. W typowym przebiegu jako pierwsze zajęte są małe stawy rąk i stóp. RZS dotyka częściej stawów zlokalizowanych w kończynie górnej, niż dolnej, wiąże się też ze sztywnością poranną i innymi nieprzyjemnymi objawami.

Na czym polega Super Indukcyjna Stymulacja?

Super Indukcyjna Stymulacja (SIS) za pomocą pola elektromagnetycznego o wysokiej intensywności, wywołuje reakcje ze strony mięśni i skurcze, co pomaga zmobilizować stawy.

Zabieg polega na umieszczeniu aplikatora w miejscu lokalizacji dolegliwości, w nieznacznej odległości od skóry pacjenta i wyborze odpowiedniego programu terapeutycznego. Podczas procedury pacjent odczuwa intensywne mrowienie, ale nie jest ono bolesne ani przesadnie uciążliwe.

Jakie są korzyści wynikające zastosowania SIS?

Bodziec generowany przez SIS wykazuje szeroki zakres częstotliwości, co zmniejsza napięcie mięśni i redukuje spastyczność. Działa silnie przeciwbólowo, poprawia intensywność przepływu krwi i metabolizm tkanek, wzmaga ich regenerację i zwiększa zakres ruchów, co jest niezwykle istotne u chorych na reumatoidalne zapalenie stawów.

Jak przygotować się do zabiegu Super Indukcyjnej Stymulacji?

SIS nie wymaga specjalnych przygotowań. Co ciekawe, może być wykonany także przez ubranie – pacjentowi sugeruje się założenie wygodnego i luźnego stroju. Jakiekolwiek wątpliwości należy kierować do lekarza lub fizjoterapeuty zlecającego zabieg.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Super Indukcyjnej Stymulacji?

Super Indukcyjna Stymulacja jest uznawana za bezpieczną procedurę, która ma niewielkie ograniczenia. Uważa się, że nie jest przeznaczona do stosowania w okolicach głowy, po to, aby nie uszkodzić tkanki wzrostowej, nie powinna być przeprowadzana u kobiet w ciąży, osób z: chorobami nowotworowymi i chorobami serca, gorączką i metalowymi elementami w ciele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 2 =