Części filmu Oszukać przeznaczenie – ile ich jest i jakie są?

Czytelniku!
Prosimy pamiętać, że wszelkie dane i informacje zawarte na naszej stronie nie zastąpią osobistej konsultacji ze specjalistą/profesjonalistą. Korzystanie z informacji zawartych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z profesjonalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawcy naszej strony internetowej nie ponoszą odpowiedzialności za korzystanie z pomocy zamieszczanych w serwisie.

Film „Oszukać przeznaczenie” to jedna z najbardziej znanych i cenionych serii wśród miłośników kina grozy i thrillerów. Tworzona przez różnych reżyserów i scenarzystów, seria ta zyskała rozległą popularność dzięki swojemu intrygującemu konceptowi, który skupia się na śmierci, losie i próbach uniknięcia przeznaczenia. W niniejszym artykule przyjrzymy się liczbie części filmu „Oszukać przeznaczenie” oraz opowiemy o ich charakterystycznych cechach.

1. „Oszukać przeznaczenie” (2000):
Pierwsza część filmu, która zainicjowała całą serię, została wyreżyserowana przez Jamesa Wanga. Film ten opowiada historię grupy młodych ludzi, którzy unikają śmierci w katastrofie lotniczej tylko po to, by zrozumieć, że śmierć nie pozwoli się oszukać i zaczyna gonić ich, aby wypełnić swoją tajemniczą listę.

2. „Oszukać przeznaczenie 2” (2003):
Kontynuacja pierwowzoru, reżyserowana przez Davida R. Ellisa, wprowadza nowych bohaterów i kolejne skomplikowane sytuacje, w których próbują oni unikać swojego tragicznego losu. Film ten utrzymuje napięcie i zaskakujące zwroty akcji.

3. „Oszukać przeznaczenie 3” (2006):
Trzecia część serii, ponownie pod kierownictwem Jamesa Wanga, przenosi widzów do świata roller coasterów. Bohaterka filmu stara się zapobiec śmierci swoich przyjaciół, która miała miejsce podczas tragicznego wypadku na kolejce górskiej.

4. „Oszukać przeznaczenie 4” (2009):
Czwarta część, reżyserowana przez Davida R. Ellisa, przenosi akcję na tor wyścigowy. Film ten kontynuuje tradycję serii, w której śmierć goni swoje ofiary, a bohaterowie próbują ocalić własne życie.

5. „Oszukać przeznaczenie 5” (2011):
Kolejna część serii powraca pod reżyserią Stevena Quale’a. Tym razem akcja dzieje się wewnątrz zawalonego mostu wiszącego, gdzie bohaterowie próbują uniknąć śmierci, która nie odstępuje ich ani na chwilę.

6. „Oszukać przeznaczenie: Ostateczna rozgrywka” (2019):
Najnowsza część serii, reżyserowana przez Davida R. Ellisa, stanowi swego rodzaju finał, w którym bohaterowie starają się raz na zawsze pokonać przeznaczenie i zrozumieć tajemnice, które nim kierują. Warto podkreślić, że każda część filmu „Oszukać przeznaczenie” charakteryzuje się widowiskowymi efektami specjalnymi oraz intrygującymi, często przewrotnymi śmierciami bohaterów. Seria jest znana również z eksplorowania motywu losu i decyzji, które kształtują nasze życie. Liczba części w serii może być jeszcze większa, biorąc pod uwagę możliwość przyszłych kontynuacji, ale jak na chwilę obecną, wymienione powyżej produkcje stanowią główny trzon franczyzy „Oszukać przeznaczenie”. Dla fanów horroru i thrillerów, seria ta nadal pozostaje jednym z najciekawszych i najbardziej wciągających cykli filmowych.

Ile części filmu Oszukać przeznaczenie zostało wydanych?

Od momentu premiery filmu „Oszukać przeznaczenie” w 2000 roku, seria ta stała się znaczącym elementem kultury pop, przyciągającą fanów horrorów i thrillera na całym świecie. Nie tylko fascynuje ona widzów nieprzewidywalnymi momentami, ale również budzi ich ciekawość, ile części zostało wydanych i w jakiej kolejności. W niniejszym tekście omówimy ilość części filmu „Oszukać przeznaczenie” oraz przedstawimy ich chronologię wydań.

Ilość części „Oszukać przeznaczenie”
Seria „Oszukać przeznaczenie” składa się z pięciu głównych części, które ukazały się w latach 2000-2011. Warto jednak zaznaczyć, że seria ta doczekała się również spin-offów oraz rebootu, co zwiększyło liczbę filmów związanych z tą tematyką. Teraz bliżej przyjrzyjmy się poszczególnym częściom serii:

1. „Oszukać przeznaczenie” (2000)

 • Pierwszy film, który rozpoczął serię, został wyreżyserowany przez Jamesa Wonga i stworzony przez Glena Morgana. To właśnie ten film zapoczątkował całą historię, w której grupa młodych ludzi unika śmierci w katastrofie lotniczej, ale stają się celem tajemniczej siły.

2. „Oszukać przeznaczenie 2” (2003)

 • Sequel wyreżyserowany przez Davida R. Ellisa kontynuował temat ucieczki przed przeznaczeniem. Tym razem bohaterowie próbowali uchronić się przed śmiercią w tragicznym wypadku na autostradzie.

3. „Oszukać przeznaczenie 3” (2006)

 • Trzecia część, również pod reżyserią Jamesa Wonga, skupiła się na nowej grupie bohaterów, którzy próbowali pokonać wyroki przeznaczenia, unikając śmierci w kolejnych okolicznościach.

4. „Oszukać przeznaczenie 4” (2009)

 • Czwarta część wprowadziła nową intrygę, związującą wyroki przeznaczenia z pracą na budowie. Film ten przyniósł także kilka niespodzianek związanych z poprzednimi częściami.

5. „Oszukać przeznaczenie 5” (2011)

 • Ostatnia część oryginalnej serii, reżyserowana przez Stevena Quale, zaskoczyła widzów nie tylko intrygującą fabułą, ale również efektami specjalnymi.

Spin-offy i reboot
Po zakończeniu serii głównych części „Oszukać przeznaczenie,” pojawiły się spin-offy oraz reboot:

– „Oszukać przeznaczenie: Wyścig śmierci 3D” (2012)

 • Ten film jest uważany za spin-off serii „Oszukać przeznaczenie” ze względu na podobny motyw ucieczki przed śmiercią. Jednak jest to także część większej serii filmowej „Wyścig śmierci. „

– „Oszukać przeznaczenie 5” (2020)

 • W 2020 roku pojawił się reboot serii „Oszukać przeznaczenie,” który stanowi odnowione podejście do klasycznego konceptu. Mimo że nosi ten sam tytuł co piąta część oryginalnej serii, jest to odrębna produkcja.

W sumie, seria filmów „Oszukać przeznaczenie” składa się z pięciu głównych części, które ukazały się w latach 2000-2011. Oprócz tego, istnieją spin-offy oraz reboot, które rozwijają ten fascynujący świat tematu ucieczki przed śmiercią. Dzięki tym produkcjom, fani tego rodzaju filmów mogą cieszyć się różnorodnością historii i nieprzewidywalnością przeznaczenia w wielu różnych kontekstach.

oszukać przeznaczenie wszystkie części

Lista wszystkich filmów z serii Oszukać przeznaczenie.

Lista filmów z serii „Oszukać przeznaczenie”Seria filmowa „Oszukać przeznaczenie” to jedna z najbardziej znanych i kultowych franczyz wśród miłośników horrorów oraz thrillerów. Zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na swoją unikalną koncepcję, ale także na rozwiniętą fabułę i efektowne sceny śmierci. Oto lista wszystkich filmów z serii „Oszukać przeznaczenie”.

 1. „Oszukać przeznaczenie” (2000)
  • Reżyseria: James Wong
  • Główne role: Devon Sawa, Ali Larter, Kerr Smith
  • Pierwszy film w serii zapoczątkował całą historię. Opowiada o grupie młodych ludzi, którzy unikają katastrofy lotniczej dzięki wizji jednego z bohaterów. Jednak śmierć nie daje za wygraną i zaczyna gonić ocalałych.
 2. „Oszukać przeznaczenie 2” (2003)
  • Reżyseria: David R. Ellis
  • Główne role: A. J. Cook, Ali Larter, Michael Landes
  • Kontynuacja serii, w której bohaterowie unikają groźnego wypadku na autostradzie dzięki wizji jednej z nich. Niestety, przeznaczenie jest nieubłagane, i śmierć zaczyna po nich polować.
 3. „Oszukać przeznaczenie 3” (2006)
  • Reżyseria: James Wong
  • Główne role: Mary Elizabeth Winstead, Ryan Merriman, Kris Lemche
  • Trzecia część serii skupia się na grupie młodych ludzi, którzy unikają katastrofy w rollercoasterze dzięki wizji jednej z bohaterek. Śmierć jednak nie odpuszcza i zaczyna mścić się na nich.
 4. „Oszukać przeznaczenie 4” (2009)
  • Reżyseria: David R. Ellis
  • Główne role: Bobby Campo, Shantel VanSanten, Nick Zano
  • Czwarta część serii przenosi nas na tor wyścigowy, gdzie bohaterowie unikają masakry dzięki wizji jednego z nich. Śmierć jednak nie opuszcza ocalałych i zaczyna realizować swój plan.
 5. „Oszukać przeznaczenie 5” (2011)
  • Reżyseria: Steven Quale
  • Główne role: Nicholas D’Agosto, Emma Bell, Miles Fisher
  • Piąta część serii przedstawia historię młodego mężczyzny, który unika katastrofy na moście dzięki wizji. Jednak nieuchronność śmierci jest silniejsza niż się wydaje, i zaczyna gonić ocalałego.
 6. „Oszukać przeznaczenie: Ostateczne rozdanie” (2019)
  • Reżyseria: David R. Ellis (film jest hołdem dla reżysera, który zmarł w 2013 roku)
  • Główne role: Jessica Rothe, Ruby Modine, Israel Broussard
  • Ten film jest swoistym spin-offem serii i opowiada o grupie przyjaciół, którzy stawiają czoła śmierci w nietypowy sposób.

Seria „Oszukać przeznaczenie” przyciąga fanów dzięki swojej intrygującej koncepcji, widowiskowym efektom specjalnym oraz nieustającemu napięciu. Każda część kontynuuje historię śmierci, która nie daje za wygraną, nawet gdy wydaje się, że została oszukana. To seria, która trzyma widza w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty i stanowi niezapomniane doświadczenie dla miłośników kina grozy.

oszukać przeznaczenie ile jest czesci

Jakie są tytuły i daty premier kolejnych części Oszukać przeznaczenie?

Oszukać przeznaczenie, znane również jako Final Destination, to popularna seria filmów, która zapoczątkowała nowy gatunek horroru z elementami thrilleru. Od momentu debiutu pierwszej części w 2000 roku, seria ta zdobyła ogromną popularność i pozostała kultową pozycją w świecie kinematografii. W niniejszym artykule przyjrzymy się tytułom i datom premier kolejnych części Oszukać przeznaczenie, które zafascynowały fanów na całym świecie.

Oszukać przeznaczenie (2000)
Pierwsza część tej niezwykle intrygującej serii została wydana w 2000 roku i otworzyła drzwi do świata, w którym bohaterowie muszą walczyć z przeznaczeniem, próbując uniknąć śmierci. Reżyserią filmu zajęła się James Wong, a premiera odbyła się 17 marca 2000 roku.

Oszukać przeznaczenie 2 (2003)
Trzy lata po premierze pierwszej części, w 2003 roku, ukazała się kontynuacja pod tytułem „Oszukać przeznaczenie 2”. Film ten został wyreżyserowany przez Davida R. Ellisa i wprowadził nowych bohaterów, którzy próbują uniknąć śmiertelnych wypadków, o których dowiadują się dzięki wizjom. Premiera miała miejsce 31 stycznia 2003 roku.

Oszukać przeznaczenie 3 (2006)
Trzy lata później, w 2006 roku, świat kinematografii został ponownie wstrząśnięty premierą „Oszukać przeznaczenie 3”. Reżyserią filmu zajął się James Wong, który powrócił do serii. Tym razem główna bohaterka, Wendy Christensen, próbuje zapobiec tragicznym wydarzeniom zaplanowanym przez los. Film ten miał swoją premierę 10 lutego 2006 roku.

Oszukać przeznaczenie 4 (2009)
Kolejna odsłona serii, zatytułowana „Oszukać przeznaczenie 4”, pojawiła się w 2009 roku. Reżyserią filmu tym razem zajął się David R. Ellis, a historia skupia się na grupie osób, które uniknęły śmierci w katastrofie lotniczej i muszą teraz stawić czoła wyrokom przeznaczenia. Premiera odbyła się 28 sierpnia 2009 roku.

Oszukać przeznaczenie 5 (2011)
Najnowszą częścią serii jest „Oszukać przeznaczenie 5”, która miała swoją premierę w 2011 roku. Reżyserią filmu ponownie zajął się Steven Quale. Tym razem bohaterowie próbują przerwać mroczny cykl związków karmicznych, który prowadzi ich do śmierci. Film ten miał swoją premierę 12 sierpnia 2011 roku, seria filmów „Oszukać przeznaczenie” to fascynujący świat, w którym bohaterowie muszą walczyć z samym przeznaczeniem, by uniknąć tragicznych losów. Każda z części przynosi nowe wyzwania i zagadki, które trzymają widzów w napięciu. Data premiery każdej części jest wyjątkowa i stanowi ważne wydarzenie dla fanów tego kultowego cyklu filmowego.

oszukać przeznaczenie ile części

Kto występuje w głównych rolach we wszystkich częściach Oszukać przeznaczenie?

W głównych rolach we wszystkich częściach filmowej serii „Oszukać przeznaczenie” możemy zobaczyć zróżnicowany skład aktorski, którego talent oraz zaangażowanie przyczyniły się do sukcesu tej popularnej franczyzy. Prześledźmy więc, kto wcielił się w główne postacie w poszczególnych częściach tej filmowej opowieści.

„Oszukać przeznaczenie” (2000) – Reżyser: James Wong
Pierwsza część serii „Oszukać przeznaczenie” zapoczątkowała całą sagę. W roli głównej wystąpił Devon Sawa jako Alex Browning, młody mężczyzna, który ma przerażające wizje katastrofy lotniczej i dzięki swojej intuicji ratuje grupę pasażerów przed pewną śmiercią. Jego determinacja i walka o życie stają się kluczowym elementem fabuły.

„Oszukać przeznaczenie 2” (2003) – Reżyser: David R. Ellis
W drugiej części serii, aktorka A. J. Cook wcieliła się w postać Kimberly Corman, bohaterki mającej wizję tragicznego wypadku na autostradzie. Jej wysiłki, by zapobiec katastrofie, oraz jej odwaga stanowią centralny punkt fabuły, podobnie jak w przypadku Alexa Browninga w pierwszej części.

„Oszukać przeznaczenie 3” (2006) – Reżyser: James Wong
Trzecia część filmu kontynuuje temat walki z przeznaczeniem. W tej odsłonie główną rolę zagrała Mary Elizabeth Winstead jako Wendy Christensen. Jej postać ma przerażającą wizję katastrofy kolejowej i podejmuje heroiczny wysiłek, by ocalić siebie i swoich przyjaciół. Jej determinacja i inteligencja są kluczowe dla przeżycia bohaterów.

„Oszukać przeznaczenie 4” (2009) – Reżyser: David R. Ellis
Czwarta część serii „Oszukać przeznaczenie” przynosi kolejną dawkę niebezpieczeństwa i napięcia. W roli głównej wystąpiła Nick Zano jako Hunt Wynorski, którego postać musi stawić czoła serii potencjalnie śmiertelnych zdarzeń.

„Oszukać przeznaczenie 5” (2011) – Reżyser: Steven Quale
Ostatnia część filmowej sagi „Oszukać przeznaczenie” przenosi nas na most zwodzony, gdzie grupa pracowników korporacji zmierza się z tragicznym losem. Główną rolę odegrał Nicholas D’Agosto jako Sam Lawton, który musi podjąć decyzje życia i śmierci, by uchronić siebie i innych przed katastrofą, „Oszukać przeznaczenie” to seria filmów, w których różni aktorzy wcielają się w główne role, ale wszystkie te postaci mają jedno wspólne zadanie – stawienie czoła przeznaczeniu i próba uniknięcia tragicznych wypadków. To dynamiczne, emocjonujące filmy, które zdobyły uznanie widzów na całym świecie i na stałe wpisały się w historię kina akcji i thrillerów.

 

 

One thought on “Części filmu Oszukać przeznaczenie – ile ich jest i jakie są?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 10 =